Calipso Cafe&Restaurant

Yarımada'nın Yıldızı!

Kaliteli ürün ve hizmet sunma anlayışı ve 17 yılı aşkın tecrübesi ile hizmet vermekte olan Calipso Cafe&Restaurant, İzmir ili, Urla ilçesi Gülbahçe semtinin en büyük metrekareye sahip mekanıdır.

Calipso Cafe&Restaurant Kuruculuğunu ve işletmeciliğini yapan Fevzi ÇOBAN önderliğinde, işletme müdürlüğünü ise Tiyatro yazar yönetmen ve oyuncusu olan Kamil ERSERGİN üstlendiği, 2001 yılından günümüze dek aynı kalitede hizmet vermeye devam etmekte olan bir kuruluştur.
Kurulduğu günden bu güne kadar, özellikle kış sezonunda İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) öğrencileri ve İYTE içinde farklı birimlerde görevli Öğretim üyeleri, asistanlar ve şirket personellerinin uğrak mekanı olma özelliğini taşıyan Cafe&restauranttır.
Calipso Cafe&Restaurant; kapalı alanda 90, açık alanda ise 400 kişiye yemek verebilme kapasitesine sahiptir. Bahar ve yaz sezonunda açık alan ve kapalı alanlarında, açık büfe kahvaltı, serpme kahvaltı ve ızgara servisleri ve etkinlik günlerinde ise 500 kişi kapasiteli konser alanı seçenekleriyle Urla Gülbahçe’nin en ayrıcalıklı mekanı durumundadır.
Calipso Cafe&Restaurant’ın hedefi, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayacak ürünleri ve hizmeti sunarak, her zaman ilk tercih edilen mekan olmaktır. Yönetim ve 15 çalışanı ile belirledikleri bu hedefe eğitim, hijyen ve yeniliklerle ulaşmayı hedeflemişlerdir. Müşteri isteklerine ve kalite standartlarına uygun, hijyenik şartlarda; günlük taze lezzetler sunarak, istenilen sürede hazırlayıp, kaliteli bir şekilde servis yaparak müşteri memnuniyetini sağlamak, kalite standardını hep yukarıya çıkarmak düşüncesindedir.